Til hovedinnhold
BohusBohus
Eventyrlig Oppussing i Larvik

Eventyrlig Oppussing i Larvik

Halvor Bakke og gjengen i Eventyrlig Oppussing drar til sommerparadiset Larvik for å pusse opp en funkishytte fra 1972. La deg inspirere.

Midt mellom Larvik og Sandefjord, i idylliske omgivelser rett ved Kjerringvik ligger en sjøhytte omringet av holmer og svaberg. Det er her gjengen skal skape magi denne uken.

Før: Funkishytte uten stil 

Hytta er tegnet og bygd av faren til søskenparet som nylig har overtatt hytta. Siden 1972 er det ikke gjort store endringer og det er mange ulike stiler, uttrykk og ulike materialer. På veggene er det blant annet brasiliansk furu som er en historisk skatt. Søskenparet har ærefrykt for å kløne det til selv og ønsket derfor hjelp fra Eventyrlig Oppussing. Halvor Bakke og gjengen har nok å ta tak i og påpeker at dette er en av de vanskeligste hyttene de har besøkt.

Eventyrlig Oppussing i Larvik før bilde
Eventyrlig Oppussing i Larvik før bilde
Eventyrlig Oppussing i Larvik før bilde kjøkken

Etter: Moderne og skandinavisk funkishytte  

Målet til Halvor var å skape en funkishytte med et helhetlig uttrykk, i tillegg til å sørge for at den brasilianske furuen ble ivaretatt. Dette ble retningsgivende for stiluttrykket – moderne, skandinavisk og rent.

Eventyrlig Oppussing i Larvik kjøkken
Eventyrlig Oppussing i Larvik kjøkken
Eventyrlig Oppussing i Larvik kjøkken

Det nye kjøkkenet flyttes inn til hovedrommet. Halvor har utfordret seg selv og valgt kjøkkenfronter i fargen Whispering Red, en dempet jordtone som skaper ro og harmoni. Prikken over i'en er de lekre flisene som har et helt unikt fargespill og gir karakter til kjøkkenet.

Eventyrlig Oppussing i Larvik peis

Den brasilianske furuen bevares og gjenbrukes i stuen. Peisen kles inn med nye lekre fliser og er en forlengelse av kjøkkenet. Den store blå sofaen byttes ut med Idyll 3 seter og Bravo hvilestol fra Conform, som understreker stilen i hytta.

Eventyrlig Oppussing i Larvik daybed

Halvor tar vare på det gamle spisebordet som pusses ned og oljes i en lysere farge. Hytteeierne kan nyte utsikten og hyggelig selskap i de sorte Janik stolene som tar opp fargen fra benkeplaten på kjøkkenet. 

Rommet der det gamle kjøkkenet var tidligere, gjøres om til et lite oppholdsrom hvor man kan slappe av i en hjemmesnekret daybed. I tillegg har rommet fått ekstra oppbevaringsplass med garderobeskap. 

Uteområde på hytta er helt fantastisk. Grunnet strenge krav fra kommunen var det ikke mulig å sette opp levegg slik gjengen ønsket. Derfor var Gustav kreativ og snekret benker med integrerte vegger som gir ly for vinden. Med tilgjengelig utekjøkken er dette en fin plass å trekke seg tilbake når det blåser i front.

Bohus er stolt sponsor av Eventyrlig oppussing. Hver uke kan du finne alle møblene og interiørvarene som er brukt i programmet her.

Foto: Ragnar Hartvig og TMM Produksjon